filozofické kreslené vtipy

Na život s humorem

Život by byl o poznání jednodušší, pokud by byl bezesporu i tak zázračný okamžik zrození uspořádán přece jen poněkud jinak. V termínu příchodu na svět by prostě s každým člověkem měl být k dispozici také manuál s návodem na příštích několik desítek let existence.

Otázky po smyslu lidského bytí trápí totiž lidstvo odpradávna. Kdo jsme a kam směřujeme a proč? Mnozí se na ně pokusili odpovědět se vší vážností. A celá řada osob také pochopila, že život nepřináší pouze ty příjemné aspekty. Dobro však bez zla nemůže být a jak čelit oněm méně příznivým momentům?

Recept je poměrně snadný. Měli bychom se jim rozhodně dokázat postavit s humorem a leckdy i potřebnou dávkou sarkasmu a sebeironie. Kreslené filozofické vtipy nejen pobaví, ale také odkryjí velkou pravdu. Mnohdy v jejich odkazu dozajista věrně poznáte sebe nebo svoje nejbližší, odrážejí se v nich totiž situace důvěrně známé.

Poznáváte se také

Než nám tedy k životům někdo nadělí uživatelskou příručku, pojďme se právě alespoň zasmát. Poznáváte v našich filozofických vtipech každodenní kalamity i vlastního žití? Vaše děti usoudily, že uklízet si v pokoji je pod jejich úroveň a bezesporu na ně čeká zářná kariéra kavárenského povaleče, partner podle počtu ležérně pohozených ponožek pravděpodobně aspiruje na tutéž životní dráhu, vaše matka se domnívá, že dokud se nestanete dolarovým multimilionářem/nenaučíte se svíčkovou, nebude váš život zcela kompletní a soused vás od posledních nedokonale umytých schodů zdraví jen velmi úsečně.

Do toho s železnou pravidelností jednou týdně nastane pondělí, kterým odstartuje pracovní kolotoč a média na vás valí negativní zprávy s takovou kadencí, že konec světa už se v nejbližších minutách jistě zdvořile otáže, zda smí vstoupit. Proto je důležité zachovat si optimismus a od toho je tu naše sbírka filozofických vtipů. Doporučujeme užívat několikrát denně. Vedlejšími účinky jsou nekontrolovatelné záchvaty smíchu.

 • Jsem tak inteligentní, že občas nerozumím ani slovu z toho, co říkám.
 • Potkalo mne štěstí... ...řeklo: "Uhni!" a šlo dál...
 • Co nás nezabije... ...to se nás pokusí zabít znovu.
 • V 17 letech: - Potřeba chlastat, aby ses bavil. V 37 letech: - Netřeba se bavit, abys chlastal.
 • Dobrá příležitost ti zaklepe na dveře právě tehdy, když sedíš na hajzlu.
 • Specifikum stáří ? Všechno už víš, ale nikdo Tě neposlouchá!
 • Omlouvám se za všechny své chyby, omyly a poklesky! Snad vás uklidní, že jsou jen malým projevem mojí obrovské debility.
 • Rád bych si na Vánoce zapálil Františka. Papeže Františka.
 • Prezident Zeman se rozhodl odstoupit z kandidátury prezidenta. Prej nech- ce bejt podruhý "Prasečí chřipka" Ty virozy se pak 5 let nemohl zbavit !!!!
 • JEŽÍŠEK VIDĚL TVOJE FOTKY NA INSTAGRAMU. K VÁNOCŮM DOSTANEŠ POŘÁDNÝ OBLEČENÍ A BIBLI.
 • Víš, proč náboženství není s vědou kámoš? Představ si, že by 2000 let zpátky existovaly testy na určení otcovství...
 • Máslo stojí poslední dobou tolik, že si chleba mažeme radši kaviárem...